VSC logo
Zoom in Regular Zoom out

05.12.2013 - Otrdien, 3. decembrī, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane informēja Saeimas deputātus par iecerētajiem uzlabojumiem amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm veselības aprūpes sistēmā.

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija konceptuāli atbalstīja Iekšlietu ministrijas priekšlikumus un uzdeva nedēļas laikā tos sagatavot normatīvajā bāzē.

Veselības aprūpes sistēmas uzlabojumus Iekšlietu ministrija (IeM) vēlas ieviest no 2014.gada 1.janvāra, un šim mērķim kopumā nepieciešami 2,5 miljoni latu.

„Daudz efektīvāk ir pilnveidot jau pastāvošo valsts apdrošināšanu amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, nodrošinot to ar papildus finansējumu veselības aprūpes pakalpojumu paplašināšanai, nevis pāriet uz privāto apdrošināšanu,” uzsver R. Kozlovskis.

Ministrs norāda, ka valsts apdrošināšanai ir vairākas priekšrocības, piemēram, izmaksās ietilpst tikai reāli saņemtie pakalpojumi, pretēji privātajiem apdrošināšanas gadījumiem, kad jāmaksā par provizoriskiem, bet tā arī neizmantotiem medicīnas pakalpojumiem. Privātā apdrošināšana ierobežo apdrošināto risku un veselības aprūpes pakalpojumu klāstu, piedāvā limitētu pakalpojumu apmaksu, kā arī prasa personas līdzfinansējumu.

IeM piedāvā veselības aprūpes pakalpojumu kompensācijas limita paaugstināšanu līdz 150 latiem. Tāpat IeM rosina paplašināt veselības aprūpes pakalpojumu grozu, piemēram, zobārstniecības izdevumu segšanai atvēlot līdz 100 latiem, medikamentu apmaksai – līdz 50 latiem, kā arī paredzot nodrošināt nelaimes gadījumā gūto veselības bojājumu dēļ atvaļināto amatpersonu veselības aprūpi.

No 50 000 latiem līdz 100 000 eiro (70 280 latiem) tiek rosināts paaugstināt pabalsta apmēru ģimenēm, ja amatpersona, pildot pienākumus, gājusi bojā nelaimes gadījumā. Tāpat pēc ministra ierosinājuma ir plānots ieviest jaunu pabalstu ģimenēm dienestā esošo amatpersonu bojāejas gadījumā 12 mēnešalgu apmērā, bet ne mazāku kā 10 000 eiro (7028 lati).

IeM arī rosina paplašināt nosacījumus pabalsta saņemšanai, ja amatpersona guvusi smagus, vidēji smagus, vieglus miesas bojājumus, nosakot tiesības saņemt pabalstu 50% apmērā, ja nelaimes gadījums nav saistīts ar dienesta pienākumu veikšanu. Patlaban, piemēram, amatpersonai, veicot īpašus pienākumus un gūstot smagus veselības bojājumus, valsts izmaksā 5000 latu pabalstu, bet jaunajā regulējuma šis pabalsts pieaugtu līdz 10 000 eiro (7028 latiem). Ja amatpersona guvusi vieglus veselības bojājumus, patlaban tai pienākas 100 latu pabalsts, bet IeM rosina šo pabalstu paaugstināt līdz 1000 eiro (702 latiem).

 

Sagatavoja:

Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv

Atpakaļ