VSC logo
Zoom in Regular Zoom out

29.10.2015 - Plāno nodrošināt psiholoģiskā atbalsta pakalpojumus amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm

Otrdien, 27.oktobrī, Ministru kabinets pieņēma zināšanai un atbalstīja Iekšlietu ministrijas informatīvo ziņojumu “Par psiholoģiskā atbalsta pakalpojumu izveidi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm”, šādus pakalpojumus paredzot ieviest līdz 2016.gada 1.martam.

Iecere balstīta uz nepieciešamību saglabāt un uzturēt fizisko un garīgo veselību amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, kuras veic svarīgus valsts uzdevumus, nodrošinot valsts iekšējo drošību, taču ikdienā saskaras ar nelabvēlīgi ietekmējošiem vides apstākļiem, piemēram, vardarbību, noziedzību, nelabvēlīgu sociālo vidi, dzīvības apdraudētību, zemu darba novērtējumu sabiedrībā, nakts darbu un citiem faktoriem, kuri negatīvi ietekmē amatpersonu veselību, samazina amatpersonu profesionālās spējas un veicina fizisku un garīgu spēku izsīkumu.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu psiholoģiskā atbalsta sniegšanu amatpersonām, Iekšlietu ministrijas informatīvais ziņojums paredz paplašināt Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra darbību un nodrošināt amatpersonām psiholoģiskā atbalsta kursu „Dzintari” Piestātnes ielā 6/14, Jūrmalā.

Psiholoģiskā atbalsta kurss ietvers  sniegt psiholoģisko atbalstu, lai veicinātu amatpersonu psiholoģisko stabilitāti un iekšējo resursu atjaunošanu, mazinātu emocionālās spriedzes un trauksmes pakāpi, mazinātu vai novērstu izdegšanas sindroma attīstību, mazinātu vai novērstu pēctraumatiskā stresa sindroma attīstību un citas sekas, kā arī veicinātu pašregulācijas iemaņu apgūšanu.

Plānots, ka psiholoģiskā atbalsta kursu vienlaikus  varēs iziet līdz 30 amatpersonas. Amatpersonas saņems līdz divām nedēļām ilgu psiholoģisko atbalstu, kura laikā tām būs iespēja saņemt individuālās psihologa konsultācijas, piedalīties psiholoģiskajās grupu nodarbībās, kā arī apmeklēt lekcijas par psiholoģiskās krīzes pārvarēšanu.

Amatpersonas iziet psiholoģiskā atbalsta kursu nosūtīs iestāde, kurā amatpersona veic dienesta pienākumus, pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra psihologa atzinumu.

Atpakaļ