VSC logo
Zoom in Regular Zoom out

09.03.2016 - Palielināti kompensāciju limiti

2016.gada 8.martā Ministru kabinets pieņēma grozījumus noteikumos, kas paredz uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību  Iekšlietu ministrijas sistēmas un Ieslodzījumu vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm.

MK noteikumi paredz amatpersonai kalendārā gada ietvaros palielināt kompensācijas apmēru par (infografika):

1.maksas medicīniskajiem pakalpojumiem no 215 euro līdz 250 euro

2.zobārstniecības pakalpojumiem no 145 euro līdz 200 euro

3.medikamentiem, svītrojot 75% ierobežojumu – līdz ar to amatpersonas varēs iegādāties medikamentus 75 eiro apjomā un to apmaksa tiks segta 100% apmērā.

Palielinātie kompensāciju limiti piemērojami par 2016.gadā saņemtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem.

Papildus tam, MK noteikumi paredz:

1.kompensēt pacienta maksājamo daļu medikamentozās ārstēšanas kursā, gadījumos, kad amatpersona cietusi nelaimes gadījumā darbā, saskaroties ar asinīm vai citiem bioloģiskiem šķidrumiem, vai priekšmetiem, kas ir bijuši inficēti, un slimības dinamiskās novērošanas periodā amatpersonai ir konstatēta inficēšanās. Amatpersonas dienesta pienākumu izpildes gaitā dažkārt sastopas ar situācijām, kad, veicot glābšanas darbus vai aizturot likumpārkāpējus – narkotisko vielu lietotājus, var nonākt saskarē ar asinīm vai citiem bioloģiskiem šķidrumiem, vai priekš-metiem, kas ir bijuši inficēti, un tikt inficētas ar tādām infekcijas slimībām kā B un C tipa hepatīts, HIV, utml.

2.sakarā ar to, ka podometrijas un ārstnieciskās pēdu aprūpes pakalpojumi amatpersonām ir nepieciešami, jo tām ikdienā jāvalkā formastērps un tam atbilstošie apavi, noteikts, ka minētie izdevumi amatpersonām var tikt kompensēti, ja tie veikti ar ārsta speciālista nosūtījumu. Kompensācija par šiem pakalpojumiem ir limitēta kopējo maksas pakalpojumu izdevumu kompensācijas ietvaros

 

 

Atpakaļ