VSC logo
Zoom in Regular Zoom out

23.08.2016 - Palielina medicīnas pakalpojumu kompensācijas atvaļinātajām amatpersonām

2016.gada 23.augustā Ministru kabinets izdeva noteikumus, kas paredz uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību  atvaļinātām Iekšlietu ministrijas sistēmas un Ieslodzījumu vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm.

Noteikumos paredzētais kompensējamo izdevumu apmērs un apmaksājamo pakalpojumu klāsts ir pielīdzināts dienestā esošo amatpersonu veselības aprūpei, tādējādi pēc atvaļināšanas no dienesta amatpersonu neietekmēs sociālo garantiju apjoma izmaiņas veselības aprūpes jomā, kas ir īpaši būtiski situācijā, kad amatpersona no dienesta tiek atvaļināta sakarā ar nelaimes gadījumā darbā gūtiem veselības traucējumiem.

Ministru kabineta noteikumi paredz palielināt kompensācijas apmēru par maksas medicīniskajiem pakalpojumiem no 215 eiro līdz 250 eiro amatpersonai kalendārā gada ietvaros. Tāpat arī paredzēts palielināt amatpersonai kompensējamo izdevumu apmērs par zobārstniecības pakalpojumiem no 145 eiro līdz 200 eiro. Tiks palielināts arī amatpersonai kompensējamo izdevumu apmērs par medikamentiem, svītrojot 75% ierobežojumu – līdz ar to amatpersonas varēs iegādāties medikamentus 75 eiro apjomā un to apmaksa tiks segta 100% apmērā.

Minētos uzlabojumus paredz šodien izdotie MK noteikumi “Grozījumi Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumos Nr.93 “Kārtība, kādā Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersona ar speciālo dienesta pakāpi, kura atvaļināta no dienesta sakarā ar noteiktajām prasībām neatbilstošu veselības stāvokli, saņem apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus””.

Atpakaļ